۱۳۹۱ آبان ۷, یکشنبه

"دامنی پرگل از نخبگان"
...
شوقی در دل دارم، بی‌قرارم
شوری در سر جز دانش ندارم  
با تو این ره می‌سپارم
عاشق میهنم من
با دل و جان آگاه
من به سعی فراوان 
پا نهادم در این راه
...

این بخشی است از "شعر سرود ملی نخبگان". شوخی نمی‌کنم: بنیاد ملی نخبگانْ سرود دارد (و اخیراً هم از این سرود رونمایی شده است)، و این هم که نقل کردم بخشی از این سرود است—خودتان خبر و متنِ شعر را در سایتِ رسمی ببینید.

رئیسِ محترمِ بنیاد ملی نخبگان هم توضیح داده‌اند:

نسرین سلطان خواه در باره ی این سرود به خبرنگاران گفت: تهیه کنندگان و دست اندرکاران تهیه این سرود از میان برگزیدگان هنری بوده اند.

وی افزود: یکی از وظایف بنیاد ملی نخبگان ایجاد احساس هویت مشترک میان این قشر است و چنین فعالیت هایی باید در حوزه فعالیت ها ی فرهنگی مرتبط با نخبگان با توان بیشتری انجام شود.

عرضی ندارم.

۷ نظر:

 1. کاری با حرف های نسرین سلطانخواه ندارم؛ کاری هم با مضمون سرود ملی نحبگان ندارم؛ ولی "سرود داشتن" برای یک نهاد یا بنیاد - آن هم بنیاد ملی نخبگان یک کشور - اتفاق عجیب و غریبی نیست! مثلِ پرچم داشتن. الان بعضی از مدارس تهران، سرود و پرچم دارند. یک جور "هویت". بماند که در ایران امروزی، بعضی اقدامات مسئولین، اَدایی بیش نیست!

  پاسخحذف
 2. تا زمانی که کثافتایی مثل تو در سیستم آموزش و پژوهش این مملکت هستند، وضع از این بهتر نمی شود! نخبگان در عزلت و سگان در شهرت!

  پاسخحذف
 3. از کوزه همان تراود که در اوست!

  پاسخحذف
 4. می‌خوام یه گروه سرود تشکیل بدم که اینو با هم بخونن منم بشم رهبرشون، فک کنم بیشتر جواب می‌ده ;)

  پاسخحذف
 5. یادِ سرود ملی‌هامون (تو مدرسه) افتادم. کاش این هم آهنگش خوب باشه. هنوزم وقتی این آهنگ رو
  (http://bit.ly/RaK1rc)
  گوش می‌دم مو به تنم سیخ می‌شه.

  پاسخحذف
 6. راستش من فکر می کنم این ناشناس عزیز بر خلاف تصورات عمومی مذکر نیست ! فکر می کنم که خانمی هستند که در رابطه با آقای لاجوردی به آرزوشون نرسیدند و در حسرتش باغی مندند و حالا حسادت می کنند به خانم های دیگر !

  پاسخحذف